iso_3166 - en to nb translation catalogue (319 entries)

en: Algeria
nb: Algerie

en: American Samoa
nb: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
nb: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
nb: Antigua og Barbuda

en: Arab Republic of Egypt
nb: Den arabiske republikk Egypt

en: Argentine Republic
nb: Republikken Argentina

en: Austria
nb: Østerrike

en: Azerbaijan
nb: Aserbajdsjan

en: Belarus
nb: Hviterussland

en: Belgium
nb: Belgia

en: Bolivarian Republic of Venezuela
nb: Republikken Venezuela

en: Bolivia, Plurinational State of
nb: Bolivia, Den flernasjonale stat

en: Bosnia and Herzegovina
nb: Bosnia-Hercegovina

en: Bouvet Island
nb: Bouvetøya

en: Brazil
nb: Brasil

en: British Antarctic Territory
nb: Britisk Antarktis

en: British Indian Ocean Territory
nb: Det britiske området i Indiahavet

en: British Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (Storbritannia)

en: Burma, Socialist Republic of the Union of
nb: Burma, Den sosialistiske republikk

en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
nb: Den sovjetiske sosialistiske republikk Hviterussland

en: Cambodia
nb: Kambodsja

en: Cameroon
nb: Kamerun

en: Canton and Enderbury Islands
nb: Kanton- og Endeburyøyene

en: Cape Verde
nb: Kapp Verde

en: Cayman Islands
nb: Caymanøyene

en: Central African Republic
nb: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
nb: Tsjad

en: China
nb: Kina

en: Christmas Island
nb: Christmasøya

en: Cocos (Keeling) Islands
nb: Kokosøyene

en: Commonwealth of Dominica
nb: Samveldet Dominica

en: Commonwealth of the Bahamas
nb: Bahamassambandet

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
nb: Samveldet Nord-Marianene

en: Comoros
nb: Komorene

en: Congo
nb: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic of the
nb: Kongo, Den demokratiske republikk

en: Cook Islands
nb: Cookøyene

en: Croatia
nb: Kroatia

en: Cyprus
nb: Kypros

en: Czech Republic
nb: Den tsjekkiske republikk

en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
nb: Tsjekkoslovakia, Den tsjekkoslovakiske sosialistisk republikk

en: Côte d'Ivoire
nb: Elfenbenskysten

en: Democratic People's Republic of Korea
nb: Den demokratiske folkerepublikk Korea

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
nb: Den demokratiske republikk São Tomé og Príncipe

en: Democratic Republic of Timor-Leste
nb: Folkerepublikken Øst-Timor

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
nb: Den demokratiske sosialistiske republikk Sri Lanka

en: Denmark
nb: Danmark

en: Dominican Republic
nb: Den dominikanske republikk

en: East Timor
nb: Øst-Timor

en: Eastern Republic of Uruguay
nb: Republikken Uruguay

en: Equatorial Guinea
nb: Ekvatorial-Guinea

en: Estonia
nb: Estland

en: Ethiopia
nb: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
nb: Falklandsøyene

en: Faroe Islands
nb: Færøyene

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
nb: Den føderale demokratiske republikk Etiopia

en: Federal Democratic Republic of Nepal
nb: Den føderale demokratiske republikk Nepal

en: Federal Republic of Germany
nb: Forbundsrepublikken Tyskland

en: Federal Republic of Nigeria
nb: Forbundsrepublikken Nigeria

en: Federated States of Micronesia
nb: Mikronesiaføderasjonen

en: Federative Republic of Brazil
nb: Forbundsrepublikken Brasil

en: France
nb: Frankrike

en: France, Metropolitan
nb: Metropolitan-Frankrike

en: French Afars and Issas
nb: Fransk Afars og Issas

en: French Guiana
nb: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nb: Fransk Polynesia

en: French Republic
nb: Republikken Frankrike

en: French Southern Territories
nb: Franske sørlige territorier

en: French Southern and Antarctic Territories
nb: De franske sørlige og antarktiske territorier

en: Gabonese Republic
nb: Republikken Gabon

en: German Democratic Republic
nb: Den tyske demokratiske republikk

en: Germany
nb: Tyskland

en: Germany, Federal Republic of
nb: Tyskland, Forbundsrepublikken

en: Gilbert and Ellice Islands
nb: Gilbert- og Elliceøyene

en: Grand Duchy of Luxembourg
nb: Storhertugdømmet Luxembourg

en: Greece
nb: Hellas

en: Greenland
nb: Grønland

en: Hashemite Kingdom of Jordan
nb: Det hasjimittiske kongerike Jordan

en: Heard Island and McDonald Islands
nb: Heard- og McDonaldøyene

en: Hellenic Republic
nb: Republikken Hellas

en: Holy See (Vatican City State)
nb: Vatikanstaten

en: Hong Kong
nb: Hongkong

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
nb: Hong Kong spesielle administrative region av Kina

en: Hungary
nb: Ungarn

en: Iceland
nb: Island

en: Independent State of Samoa
nb: Staten Samoa

en: Iran, Islamic Republic of
nb: Iran, Den islamske republikk

en: Iraq
nb: Irak

en: Ireland
nb: Irland

en: Islamic Republic of Afghanistan
nb: Den islamske republikk Afghanistan

en: Islamic Republic of Iran
nb: Den islamske republikk Iran

en: Islamic Republic of Mauritania
nb: Den islamske republikk Mauretania

en: Islamic Republic of Pakistan
nb: Den islamske republikk Pakistan

en: Isle of Man
nb: Man

en: Italian Republic
nb: Republikken Italia

en: Italy
nb: Italia

en: Johnston Island
nb: Johnstonøya

en: Kazakhstan
nb: Kasakhstan

en: Kingdom of Bahrain
nb: Kongedømmet Bahrain

en: Kingdom of Belgium
nb: Kongeriket Belgia

en: Kingdom of Bhutan
nb: Kongeriket Bhutan

en: Kingdom of Cambodia
nb: Kongeriket Kambodsja

en: Kingdom of Denmark
nb: Kongeriket Danmark

en: Kingdom of Lesotho
nb: Kongeriket Lesotho

en: Kingdom of Morocco
nb: Kongeriket Marokko

en: Kingdom of Norway
nb: Kongeriket Norge

en: Kingdom of Saudi Arabia
nb: Kongeriket Saudi-Arabia

en: Kingdom of Spain
nb: Kongeriket Spania

en: Kingdom of Swaziland
nb: Kongeriket Swaziland

en: Kingdom of Sweden
nb: Kongeriket Sverige

en: Kingdom of Thailand
nb: Kongeriket Thailand

en: Kingdom of Tonga
nb: Kongeriket Tonga

en: Kingdom of the Netherlands
nb: Kongeriket Nederland

en: Korea, Democratic People's Republic of
nb: Korea, Den demokratiske folkerepublikk

en: Korea, Republic of
nb: Korea, Republikken

en: Kyrgyz Republic
nb: Republikken Kirgisistan

en: Kyrgyzstan
nb: Kirgisistan

en: Lao People's Democratic Republic
nb: Den demokratiske folkerepublikk Laos

en: Lebanese Republic
nb: Republikken Libanon

en: Lebanon
nb: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
nb: Den libyske arabiske jamahiriya

en: Lithuania
nb: Litauen

en: Macao Special Administrative Region of China
nb: Macao spesielle administrative region av Kina

en: Macedonia, Republic of
nb: Makedonia, Republikken

en: Madagascar
nb: Madagaskar

en: Maldives
nb: Maldivene

en: Marshall Islands
nb: Marshalløyene

en: Micronesia, Federated States of
nb: Mikronesia, Føderasjonen

en: Midway Islands
nb: Midwayøyene

en: Moldova, Republic of
nb: Moldova, Republikken

en: Morocco
nb: Marokko

en: Mozambique
nb: Mosambik

en: Myanmar
nb: Burma

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Netherlands Antilles
nb: De nederlandske Antillene

en: Neutral Zone
nb: Den nøytrale sona

en: New Caledonia
nb: Ny-Caledonia

en: New Hebrides
nb: Nye Hebridene

en: Norfolk Island
nb: Norfolkøya

en: Northern Mariana Islands
nb: Nord-Marianene

en: Norway
nb: Norge

en: Occupied Palestinian Territory
nb: Okkuperte Palestinske territorier

en: Pacific Islands (trust territory)
nb: Stillehavsøyene (beskyttelsesområde)

en: Palestinian Territory, Occupied
nb: Palestinske territorier, Okkuperte

en: Panama Canal Zone
nb: Panamakanalsona

en: Panama, Republic of
nb: Panama, Republikken

en: Papua New Guinea
nb: Papua Ny-Guinea

en: People's Democratic Republic of Algeria
nb: Den demokratiske folkerepublikk Algerie

en: People's Republic of Bangladesh
nb: Folkerepublikken Bangladesh

en: People's Republic of China
nb: Folkerepublikken Kina

en: Philippines
nb: Filippinene

en: Plurinational State of Bolivia
nb: Den flernasjonale stat Bolivia

en: Poland
nb: Polen

en: Portugal
nb: Portugual

en: Portuguese Republic
nb: Republikken Portugal

en: Principality of Andorra
nb: Fyrstedømmet Andorra

en: Principality of Liechtenstein
nb: Fyrstedømmet Liechtenstein

en: Principality of Monaco
nb: Fyrstedømmet Monaco

en: Republic of Albania
nb: Republikken Albania

en: Republic of Angola
nb: Republikken Angola

en: Republic of Armenia
nb: Republikken Armenia

en: Republic of Austria
nb: Republikken Østerrike

en: Republic of Azerbaijan
nb: Republikken Aserbajdsjan

en: Republic of Belarus
nb: Republikken Hviterussland

en: Republic of Benin
nb: Republikken Benin

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
nb: Republikken Bosnia-Hercegovina

en: Republic of Botswana
nb: Republikken Botswana

en: Republic of Bulgaria
nb: Republikken Bulgaria

en: Republic of Burundi
nb: Republikken Burundi

en: Republic of Cameroon
nb: Republikken Kamerun

en: Republic of Cape Verde
nb: Republikken Kapp Verde

en: Republic of Chad
nb: Republikken Tsjad

en: Republic of Chile
nb: Republikken Chile

en: Republic of Colombia
nb: Republikken Colombia

en: Republic of Costa Rica
nb: Republikken Costa Rica

en: Republic of Croatia
nb: Republikken Kroatia

en: Republic of Cuba
nb: Republikken Cuba

en: Republic of Cyprus
nb: Republikken Kypros

en: Republic of Côte d'Ivoire
nb: Republikken Elfenbenskysten

en: Republic of Djibouti
nb: Republikken Djibouti

en: Republic of Ecuador
nb: Republikken Ecuador

en: Republic of El Salvador
nb: Republikken El Salvador

en: Republic of Equatorial Guinea
nb: Republikken Ekvatorial-Guinea

en: Republic of Estonia
nb: Republikken Estland

en: Republic of Finland
nb: Republikken Finland

en: Republic of Ghana
nb: Republikken Ghana

en: Republic of Guatemala
nb: Republikken Guatemala

en: Republic of Guinea
nb: Republikken Guinea

en: Republic of Guinea-Bissau
nb: Republikken Guinea-Bissau

en: Republic of Guyana
nb: Den kooperative republikk Guyana

en: Republic of Haiti
nb: Republikken Haiti

en: Republic of Honduras
nb: Republikken Honduras

en: Republic of Hungary
nb: Republikken Ungarn

en: Republic of Iceland
nb: Republikken Island

en: Republic of India
nb: Republikken India

en: Republic of Indonesia
nb: Republikken Indonesia

en: Republic of Iraq
nb: Republikken Irak

en: Republic of Kazakhstan
nb: Republikken Kasakhstan

en: Republic of Kenya
nb: Republikken Kenya

en: Republic of Kiribati
nb: Kiribati

en: Republic of Latvia
nb: Republikken Latvia

en: Republic of Liberia
nb: Republikken Liberia

en: Republic of Lithuania
nb: Republikken Litauen

en: Republic of Madagascar
nb: Republikken Madagaskar

en: Republic of Malawi
nb: Republikken Malawi

en: Republic of Maldives
nb: Republikken Maldivene

en: Republic of Mali
nb: Republikken Mali

en: Republic of Malta
nb: Republikken Malta

en: Republic of Mauritius
nb: Republikken Mauritius

en: Republic of Moldova
nb: Republikken Moldova

en: Republic of Mozambique
nb: Republikken Mosambik

en: Republic of Namibia
nb: Republikken Namibia

en: Republic of Nauru
nb: Republikken Nauru

en: Republic of Nicaragua
nb: Republikken Nicaragua

en: Republic of Niue
nb: Niue

en: Republic of Palau
nb: Republikken Palau

en: Republic of Panama
nb: Republikken Panama

en: Republic of Paraguay
nb: Republikken Paraguay

en: Republic of Peru
nb: Republikken Peru

en: Republic of Poland
nb: Republikken Polen

en: Republic of San Marino
nb: Republikken San Marino

en: Republic of Senegal
nb: Republikken Senegal

en: Republic of Serbia
nb: Republikken Serbia

en: Republic of Seychelles
nb: Republikken Seychellene

en: Republic of Sierra Leone
nb: Republikken Sierra Leone

en: Republic of Singapore
nb: Republikken Singapore

en: Republic of Slovenia
nb: Republikken Slovenia

en: Republic of South Africa
nb: Republikken Sør-Afrika

en: Republic of Suriname
nb: Republikken Surinam

en: Republic of Tajikistan
nb: Republikken Tadsjikistan

en: Republic of Trinidad and Tobago
nb: Republikken Trinidad og Tobago

en: Republic of Tunisia
nb: Republikken Tunisia

en: Republic of Turkey
nb: Republikken Tyrkia

en: Republic of Uganda
nb: Republikken Uganda

en: Republic of Uzbekistan
nb: Republikken Usbekistan

en: Republic of Vanuatu
nb: Republikken Vanuatu

en: Republic of Yemen
nb: Republikken Jemen

en: Republic of Zambia
nb: Republikken Zambia

en: Republic of Zimbabwe
nb: Republikken Zimbabwe

en: Republic of the Congo
nb: Republikken Kongo

en: Republic of the Fiji Islands
nb: Republikken Fijiøyene

en: Republic of the Gambia
nb: Reåublikken Gambia

en: Republic of the Marshall Islands
nb: Republikken Marshalløyene

en: Republic of the Niger
nb: Republikken Niger

en: Republic of the Philippines
nb: Republikken Filippinene

en: Republic of the Sudan
nb: Republikken Sudan

en: Reunion
nb: Réunion

en: Romania, Socialist Republic of
nb: Romania, Den sosialistiske republikk

en: Russian Federation
nb: Den russiske føderasjon

en: Rwandese Republic
nb: Republikken Rwanda

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
nb: St. Helena, Ascension og Tristan da Cunha

en: Saint Kitts and Nevis
nb: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Martin (French part)
nb: Saint Martin (fransk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
nb: Saint-Pierre-et-Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nb: Saint Vincent og Grenadinene

en: Sao Tome and Principe
nb: São Tomé og Príncipe

en: Saudi Arabia
nb: Saudi-Arabia

en: Serbia and Montenegro
nb: Serbia og Montenegro

en: Seychelles
nb: Seychellene

en: Slovak Republic
nb: Den slovakiske republikk

en: Socialist People's Libyan Arab Jamahiriya
nb: Den sosialistiske arabiske folkerepublikk Libya

en: Socialist Republic of Viet Nam
nb: Den sosialistiske republikk Vietnam

en: Solomon Islands
nb: Salomonøyene

en: Somali Republic
nb: Republikken Somalia

en: South Africa
nb: Sør-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nb: Sør-Georgia og de sørlige Sandwichøyene

en: Southern Rhodesia
nb: Sør-Rhodesia

en: Spain
nb: Spania

en: Spanish Sahara
nb: Spansk Sahara

en: State of Israel
nb: Staten Israel

en: State of Kuwait
nb: Staten Kuwait

en: State of Qatar
nb: Staten Qatar

en: Sultanate of Oman
nb: Sultanatet Oman

en: Suriname
nb: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
nb: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nb: Sverige

en: Swiss Confederation
nb: Det sveitsiske edsforbund

en: Switzerland
nb: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nb: Den arabiske republikk Syria

en: Taiwan, Province of China
nb: Taiwan, Den kinesiske provins

en: Tajikistan
nb: Tadsjikistan

en: Tanzania, United Republic of
nb: Tanzania, Forbundsrepublikken

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
nb: Den tidligere jugoslaviske republikk Makedonia

en: Timor-Leste
nb: Øst-Timor

en: Togolese Republic
nb: Republikken Togo

en: Trinidad and Tobago
nb: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nb: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nb: Turks- og Caicosøyene

en: US Miscellaneous Pacific Islands
nb: USAs diverse stillehavsøyer

en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
nb: USSR, Unionen av sosialistiske sovjetrepublikker

en: Ukraine
nb: Ukraina

en: Union of Myanmar
nb: Unionen Myanmar

en: Union of the Comoros
nb: Den islamske forbundsrepublikk Komorene

en: United Arab Emirates
nb: De forente arabiske emirater

en: United Kingdom
nb: Storbritannia

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
nb: Det forente kongeriket Storbritannia og Nord-Irland

en: United Mexican States
nb: De forente stater Mexico

en: United Republic of Tanzania
nb: Forbundsrepublikken Tanzania

en: United States
nb: De forente stater

en: United States Minor Outlying Islands
nb: Mindre utenforliggende øyer til USA

en: United States of America
nb: De forente stater

en: Upper Volta, Republic of
nb: Øvre Volta, Republikken

en: Uzbekistan
nb: Usbekistan

en: Vatican City State (Holy See)
nb: Vatikanstaten (Den hellige stol)

en: Venezuela, Bolivarian republic of
nb: Venezuela, Republikken

en: Viet Nam
nb: Vietnam

en: Viet-Nam, Democratic Republic of
nb: Vietnam, Den sosialistiske republikk

en: Virgin Islands of the United States
nb: Jomfruøyene (USA)

en: Virgin Islands, British
nb: Jomfruøyene (Storbritannia)

en: Virgin Islands, U.S.
nb: Jomfruøyene (USA)

en: Wake Island
nb: Wakeøya

en: Wallis and Futuna
nb: Wallis og Futunaøyene

en: Western Sahara
nb: Vest-Sahara

en: Yemen
nb: Jemen

en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
nb: Jemen, Demokratisk, Den demokratiske folkerepublikk

en: Yemen, Yemen Arab Republic
nb: Jemen, Den arabiske republikk

en: Yugoslavia, Socialist Federal Republic of
nb: Jugoslavia, Den føderale republikk

en: Zaire, Republic of
nb: Zaïre, Republikken

en: Åland Islands
nb: Åland
